Head hansapäevadest osavõtjad!

 

Küllap mäletame kõik oma esimesi sünnipäevi ja nende tähistamisi – nendes oli rohkelt hoolt ja tähelepanu, rõõmsaid hommikuüllatusi, kinkide avamisi, olgu siis kingiks põnev raamat või mänguasi, moosiga pannkoogid või uhke vahvlijäätis. Need pisikesed rõõmud viisid meid omakorda uusi maailmu avastama. Meid ümbritsesid lähedased ja nende head soovid, kokkuhoidmine. Me olime hoitud.

Ka Tartu hansapäevadel oli kord esimene sünnipäev, see päris algus. Oli väikene teadmatuski ja küsimus: “Mis nüüd saama hakkab?” Aga tartlased ja meie sõbrad nägid kahekümne aasta eest rohkelt neid väärtusi, mis on Tartu hansapäevi tollest ajast tänaseni kandnud, ja neist ei lastud lahti. Kakskümmend aastat on hansapäevad koondanud häid tartlasi ja pisikeste kingitustega tähistanud rõõmu ja hoitust, olgu siis kingiks mõnus tants või trall, sõbralik pilk või kohtumine, esimene armastus või valged ööd.

Sünnipäev on tore päev. Sünnipäevahõngulised hansapäevad seda enam. Mul on hea meel, et te olete sünnipäevale tulnud – laske heal maitsta, laske rõõmul lennata ja tulge ikka Tartu hansapäevadele!

 

Urmas Klaas
Tartu linnapea