L, 11. juuli kell 10–20
P, 12. juuli kell 10–18

 

 

Tartusse tulevad kokku sajad kaupmehed, kes pakuvad erinevatest materjalidest meisterdatud omapäraseid käsitöötooteid, valmistavad kohapeal maitseelamusterikkaid roogi ja tutvustavad oma käsitööoskuseid.

Hansalaada külastaja saab endale käsitsi valmistatud toodete hulgast valida midagi vajalikku, huvitavat või lihtsalt naljakat. Kauplemine toimub Küüni tänaval, Raekoja platsil, Kaubahoovi platsil, Uueturu pargis ja Rüütli tänaval. Hansalaat seob erinevad ajastud üheks suureks aegade, linnade ja kultuuride peoks ning paneb Tartu hansapäevad melust ja rõõmust pakatama.

HANSATOIDUD

Erinevaid kööke on võimalik nautida arvukates toitlustuskohtades Poe tänaval, Raekoja platsil ja Küüni tänaval. Valida saab eesti talupoja- ja kaasaegse köögi ning Setu roogade vahel. Proovida antakse läätse- ja hernesuppi, sütel küpsetatud ja ürtidega valmistatud talleliha, röstitud koha ning erinevaid vokiroogi.

Maiustuseks saab valida ökosuhkruvatti, röstitud mandleid või ahjusooje pagaritooteid.

Kojuviimiseks pakutakse suures valikus suitsutatud ja vinnutatud kala, ulukite lihast valmistatud vorste, kitsejuustu, käsitööleibu, karaskeid ja kodus valmistatud õlut.

 

TALURAHVATURG

Talurahvaturult (Küüni tänava lõpus, Uue-turu tänava otsal) saab osta värskelt hapendatud kurki, kodumaiseid maasikaid, tomateid ja hernekaunu, mett ja meetooteid, taime- ja marjateesid, ravimtaimi ja ürte, mahepõllunduse, astelpaju- ja talutooteid ning mahekosmeetikat.

 

Hansalaada lasteala kerkib Küüni tänava parki ning ootab kõiki lapsi mängima, hüppama ja lõbusalt aega veetma.

Leia Hansalaat kaardilt:

Screen Shot 2015-06-30 at 10.54.03

(Kliki, et vaadata suuremalt)

 

Laadale registreerumine on lõppenud.

Kui on küsimusi Hansalaada korralduse kohta, siis palume pöörduda:

Raekoja plats ja Raekoja platsi telk – Anne Ptšelovodova tel. 7361 142, email:

Rüütli tänav, Küüni tänav (pärast Hansatelki), Uueturu park, Kaubamaja lasteala, Kaubahoov – Viivi Maremäe, tel. 7361 139, email:

Toitlustamine, Hansatelk, Küüni tänava algus – Ene Palu, tel. 7361 198, email: